IRS 4/2022 - Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego

Dostępność: brak towaru
Cena: 85,00 zł 85.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Wydawca: PROMOCJA
Kod produktu: PROMOCJA IRS 4/2022

Opis

Informacje o stawkach robocizny kosztorysowej, cenach i wskaźnikach narzutów opublikowane w niniejszym zeszycie zostały zgrupowane w czterech podstawowych częściach: Część I   - Stawki robocizny kosztorysowej, Część II  - Kalkulacyjne wskaźniki narzutów, Część III - Ceny pracy i najmu sprzętu budowlanego, Część IV - Koszty jednorazowe sprzętu budowlanego.   Od IV kwartału 2008 roku poszerzone zostały w systemie SEKOCENBUD ankietowe badania stawek robocizny kosztorysowej i znacznie powiększony został zakres publikowanych informacji w tym zakresie.  Informacje o stawkach robocizny kosztorysowej opublikowane zostały w następujących rozdziałach:  W rozdziale I -Stawki robocizny kosztorysowej w województwach- zaprezentowane zostały minimalne, maksymalne i średnie stawki dla : - stolic poszczególnych województw, - pozostałych miejscowości w tych województwach, - województw ogółem. W rozdziale II - Stawki robocizny kosztorysowej w skali kraju- zaprezentowane zostały syntetyczne informacje o minimalnych, maksymalnych i średnich stawkach w skali kraju. W rozdziale III - Stawki robocizny kosztorysowej w wybranych miastach- podane zostały minimalne, maksymalne  oraz najczęściej występujące stawki robocizny kosztorysowej w ok.70 wybranych miastach Polski. Informacje  o wskaźnikach narzutów kosztów zakupu, wskaźnikach narzutów kosztów pośrednich oraz wskaźnikach narzutów zysku przedstawione są w procentach dla pięciu rodzajów robót w trzech wielkościach :

- wskaźnik minimalny w skali całego kraju,

- wskaźnik średni krajowy,

- wskaźnik maksymalny w skali całego kraju.

Część III zawiera informacje o cenach pracy i najmu sprzętu budowlanego ciężkiego i średniego wymagajacego obsługi etatowej oraz sprzętu budowlanego lekkiego, który nie wymaga obsługi etatowej. Podane są również wskaźniki procentowe zmian cen najmu sprzętu  w stosunku do cen z poprzedniego kwartału .

W części IV zawarte są informacje dotyczące wysokości kosztów jednorazowych sprzętu budowlanego

Informacje o cenach, stawkach i wskaźnikach narzutów opublikowane w niniejszym zeszycie zostały zgrupowane w czterech następujących częściach.

 • Część I - STAWKI I WSKAŹNIKI informacje podanej w tej części zostały ujęte w 5 rozdziałach:
 • Rozdział 4 - Wskaźniki narzutów kosztów pośrednich - informacje o wskaźnikach narzutów kosztów pośrednich podane są w procentach w tabeli o tym samym układzie jak w tabeli o wskaźnikach narzutów kosztów zakupu, tzn. zarówno co do rodzajów robót, jak też wskaźników minimalnych, średnich i maksymalnych.
 • Rozdział 5 - Wskaźniki narzutów zysku - informacje o wskaźnikach narzutów zysku przedstawione są w procentach w tabeli zawierającej taki sam układ jak tabele w rozdziale 3 i 4.
 • Rozdział 1 - Regionalne stawki robocizny kosztorysowej - stawki robocizny kosztorysowej netto i brutto podane w złotych/godz.w układzie regionalnym dla 16 województw oraz dodatkowo dla Warszawy. Przedstawione dla sześciu rodzajów robót: budowlanych-inwestycyjnych, budowlanych-remontowych, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, inżynieryjnych oraz wykończeniowych o wysokim standardzie.
 • Rozdział 2 - Stawki robocizny kosztorysowej w skali kraju - średnie krajowe stawki robocizny obliczone zostały metodami statystycznymi z notowań w poszczególnych regionach i wraz z zanotowanymi stawkami minimalnymi i maksymalnymi. Przedstawione dla sześciu rodzajów robót.
 • Rozdział 3 - Wskaźniki narzutów kosztów zakupu - wskaźniki narzutów kosztów zakupu obliczone zostały na podstawie notowań w poszczególnych regionach i przedstawione są w procentach dla pięciu rodzajów robót: budowlanych-inwestycyjnych, budowlanych-remontowych, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i inżynieryjnych. Wskaźniki tych narzutów opublikowane są dla każdego rodzaju robót w trzech wielkościach: minimalny, maksymalny i średni w skali całego kraju.
 • Część II - CENY PRACY I NAJMU SPRZĘTU BUDOWLANEGO składa się z trzech działów.
 • Dział A - obejmuje ceny pracy i najmu sprzętu budowlanego ciężkiego i średniego wymagającego obsługi etatowej.
 • Dział B - obejmuje ceny pracy sprzętu budowlanego lekkiego, który nie wymaga obsługi etatowej.
 • Dział C - obejmuje ceny pracy sprzętu budowlanego firm świadczących usługi sprzętowe w budownictwie. Są to przede wszystkim usługi w zakresie nowoczesnego sprzętu i urządzeń dla wykonywania robót budowlanych.
 • Część III - KOSZTY JEDNORAZOWE SPRZĘTU BUDOWLANEGO informacje podane w tabelach tej części zostały przedstawione w dwóch rozdziałach dotyczących wysokości kosztów jednorazowych sprzętu budowlanego.
 • Rozdział 1 - zawiera koszty jednorazowe sprzętu budowlanego na przejazd lub przewóz w jedną stronę (np. z bazy na plac budowy)
 • Rozdział 2 - zawiera zagregowane koszty jednorazowe sprzętu budowlanego przy przejeździe lub przewozie w obie strony tj. z bazy na plac budowy i z powrotem. Agregacja tych kosztów w tym rozdziale polega na ich przedstawieniu dla kolejnych przedziałów odległości transportowej. W tabeli są podane koszty dla sześciu przedziałów odległości transportowych od 5 do 50 km

 

NOWOŚĆ!


W tym kwartale wprowadziliśmy ceny jednej nowej jednostki sprzętowej o symbolu:

-79332 Osuszacz adsorpcyjny 200-400 /h

 

Cecha produktu Jej wartość
Kod kreskowy 977123125100406022
Liczba stron 59
Wydanie (numer) 60
Rok (wydania) 2022
Okres wydania (miesiąc, kwartał, rok) 4 kw 2022
Producent / Wydawca OWEOB Promocja Sp. z o.o.
Częstotliwość ukazywania się Kwartalnik
Rodzaj nośnika papier
Grupa wydawnictw Informatory cenowe
Zastosowanie kosztorys metodą mieszaną, kosztorys szczegółowy
Zawartość ceny RMS

Produkty powiązane

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl