Biuletyn cen robót remontowo - budowlanych oraz zabytkowych BRR 3 kw 2024
- zapytaj o produkt
- poleć znajomemu
-
Zadzwoń i negocjuj cenę
+48 735 975 932
Opis
Wydawnictwo Biuletyn cen robót remontowo-budowlanych oraz zabytkowych BRR zawiera ceny jednostkowe robót remontowych ogólnobudowlanych, w tym robót wykonywanych w obiektach zabytkowych oraz rozbiórek i wyburzeń budynków oraz budowli, skalkulowanych w oparciu o bazę normatywną.
Przedstawione w niniejszym biuletynie ceny obejmują 3393 pozycje w tym:
Dział 1. Przygotowanie terenu pod budowę - 127 pozycji,
Dział 2. Wznoszenie kompletnych obiektów budowlanych lub ich części - 1599 pozycji,
Dział 3. Wykonywanie instalacji budowlanych - 157 pozycji,
Dział 4. Wykonywanie robót budowlanych wykończeniowych - 1510 pozycji.
Informacje zawarte w wydawnictwie BRR służą do sporządzania kosztorysów metodą uproszczoną, rozliczania wykonanych robót, analizy porównawczej skalkulowanych cen jednostkowych z cenami minimalnymi, maksymalnymi i średnimi w skali kraju oraz waloryzacji cen robót.
zeszyt składa się z następujących części:
1.0. Przygotowanie terenu pod budowę
2.0. Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części
3.0. Wykonywanie instalacji budowlanych
4.0. Wykończeniowe roboty budowlane
Ceny jednostkowe robót ogólnobudowlanych, remontowych publikowane są w podziale na ceny minimalne, średnie i maksymalne. Dodatkowo podawana jest informacja o wartości materiałów (z kosztami zakupu) w średniej cenie jednostkowej roboty.
W biuletynie publikowane są syntetyczne współczynniki regionalne zmian cen, które można stosować do średnich cen jednostkowych robót.
Ceny robót obliczone są na podstawie następujących założeń metodycznych
- Ceny jednostkowe robót skalkulowano według zasad kalkulacji szczegółowej.
- Nakłady rzeczowe materiałów, robocizny i pracy sprzętu przyjęto z KNR, ZKNR, KNNR i TZKNBK, zaktualizowanych na dzień wydania tego biuletynu cen.
- Jednostki miary i nazewnictwo w każdej pozycji robót - odpowiednio do właściwych tabel poszczególnych KNR, ZKNR, KNNR lub TZKNBK.
- Symbol klasyfikacyjny roboty podany w każdej tablicy cenowej, uwzględnia grupę robót wg CPV, rodzaj budownictwa , rodzaj robót, asortymentów robót lub konstrukcji, charakter robót (remontowe, rozbiórkowe, wykonywane w obiektach zabytkowych), kod odpowiedniego katalogu nakładów rzeczowych i numerację rozdziału, tablicy i kolumny właściwego KNR, ZKNR, KNNR lub TZKNBK.
- W kalkulacjach szczegółowych cen jednostkowych robót przyjęto rynkowe stawki robocizny, rynkowe ceny materiałów i usług sprzętowych oraz rynkowe narzuty kosztów pośrednich i zysku podane w „Informacjach o cenach czynników produkcji".