Kapitał społeczny a gospodarowanie aspekty teoretyczne i empiryczne [Grabowska-Powaga Aleksandra]

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 61,49 zł 61.49
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: CeDeWu
Kod produktu: 96323102077KS [11732131]

Opis

Publikacja przedstawia problemy związane z wykorzystaniem kapitału społecznego w procesach gospodarowania. We współczesnych gospodarkach, które charakteryzują się coraz poważniejszymi asymetriami rynkowymi, kapitał społeczny jest postrzegany przez wielu autorów jako zasób, który pozwala przezwyciężać podmiotom gospodarującym ograniczenia powstałe na tle owych asymetrii. Dzięki wykorzystaniu kapitału społecznego podmioty gospodarujące mogą osiągać cele, które w przeciwnym razie byłyby trudne lub wręcz niemożliwe do realizacji.

W części teoretycznej (dwa pierwsze rozdziały) monografii Czytelnik odnajdzie ważne, z punktu widzenia podjętej problematyki, zagadnienia dotyczące problemów gospodarowania, podejmowania decyzji, kształtowania relacji i roli kapitału społecznego w procesach gospodarowania.

Rozdział ostatni książki poświęcono empirycznej weryfikacji dotyczącej kapitału społecznego i jego praktycznych konsekwencji w trzech logicznie powiązanych analizach: globalnej (analiza kapitału społecznego na świecie), międzynarodowej (na przykładzie regionu Europy) i lokalnej (na przykładzie Polski).

Monografia ma charakter naukowy i skierowana jest głównie do odbiorców zajmujących się merytorycznie wykorzystaniem kapitału społecznego w procesach gospodarowania. Takie podejście nie wyklucza wykorzystania przedstawionych analiz zarówno teoretycznych, jak i merytorycznych przez podmioty (jak aparat państwa, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe), które powinny sprzyjać rozwojowi kapitału społecznego w danej wspólnocie lub społeczności.

ISBN: 9788381021890
Kod paskowy: 9788381021890
Autorzy: Grabowska-Powaga Aleksandra
Wydanie: 1
Rok wydania: 2019
Kod wydawcy: 31095
Miejscowość: Warszawa
Liczba stron: 262
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.43
Języki: polski
Wiek: 15-99 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie o produkcie (0)

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl