e56517969f7e842ad59c9f2226d895d9
 • promocja

Obliczanie konstrukcji budynków wznoszonych tradycyjnie - V Wydanie

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 79,00 zł 89,00 zł 79.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka zawiera usystematyzowaną i uaktualnioną wiedzę z obszaru budownictwa ogólnego dotyczącą obliczania elementów konstrukcyjnych budynków murowanych wznoszonych tradycyjnymi metodami. Uwzględnione zostały najnowsze normy budowlane. Objaśniono zasady przyjmowania schematów statycznych i zbierania obciążeń działających na elementy konstrukcyjne.
Zawarte zostały dane potrzebne do wykonania obliczeń konstrukcji. Opracowanie wzbogacone jest o przykłady obliczeń, które uzupełniają rozważania teoretyczne, pokazują algorytm prowadzenia obliczeń, ułatwiając tym samym wymiarowanie elementów konstrukcyjnych i ich połączeń.

Uwaga dotycząca stosowania nowych norm - Eurokodów:
Przedruk podstrony serwisu internetowego www.mi.gov.pl Ministerstwa Infrastruktury, z dnia 20 kwietnia 2010 roku, w sprawie stosowania Eurokodów w projektowaniu budynków:
W związku z pytaniami kierowanymi do Ministerstwa Infrastruktury dotyczącymi wprowadzenia do zbioru Polskich Norm europejskich norm projektowania konstrukcji – Eurokodów (PN-EN 1990-1999) – oraz nadaniem dotychczasowym normom PN-B z tego zakresu statusu norm wycofanych, informujemy, że w zależności od decyzji projektanta – podstawą wykonania projektu budowlanego budynku mogą być zarówno normy aktualne (Eurokody), jak i wycofane (PN-B).(...) Rozporządzenie jest obowiązujące niezależnie od aktualnego statusu powołanych w nim Polskich Norm. Tak długo jak rozporządzenie nie zostanie zmienione w zakresie powołanych Polskich Norm, to zarówno normy aktualne (Eurokody), jak i wycofane (PN-B), mogą być – w zależności od decyzji projektanta – podstawą wykonania projektu budowlanego budynku.


Spis Treści

 1. Przedmowa
 2. Wprowadzenie do obliczeń
 3. Obciążenia
 4. Dachy drewniane strome
 5. Stropy i stropodachy
 6. Nadproża
 7. Balkony
 8. Ściany murowane
 9. Schody
 10. Fundamenty
 11. Bibliografia


ISBN: 9788371252365
Autor: Hoła Jerzy,Pietraszek Piotr,Schabowicz Krzysztof
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2013
Format: B-5
Stron: 372

Opinie o produkcie (0)

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl