Podstawy komputerowego wspomagania projektowania instalacji wodno-kanalizacyjnych

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Autorzy: Jakub Drewnowski, Aleksandra Gawlik

Stron 78
Wydanie: 

Publikacja ta powstała z myślą uzupełnienia wiedzy teoretycznej i praktycznej zarówno w procesie kształcenia studenta, jak też w poszerzaniu umiejętności inżyniera projektanta branży sanitarnej przy wykorzystaniu o programowania do komputerowego wspomagania projektowania firmy INTERsoft Sp. z o.o.

Celem opracowania było zapoznanie czytelnika z podstawowymi funkcjami programu ArCADiasoft, który jest funkcjonalnym, wielodokumentowym edytorem graficznym wspomagającym projektowanie 2D i 3D, opartym na programie IntelliCAD, stworzonym przez konsorcjum ITC. Stworzpny jest w oparciu o znaną i rozwijaną od wielu lat platformę CAD, która gwarantuje pełną zgodność z formatem DWG. ArCADiasoft to pierwsze polskie kompleksowe oprogramowanie przeznaczone dla wielu branż, w zależności od wyboru specjalistycznej wersji programu: architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej itp., pozwalające użytkownikowi pracować zgodnie z technologiami BIM (ang. Building Information Modeling) do parametrycznego modelowania informacji o budynku. A dodatkowo tym innowacyjnym oprogramowaniu zastosowano wiele rozwiązań przyspieszających prace projektowe.

Oprogramowanie wykorzystujące BIM umożliwia współpracę wszystkich specjalistów zaangażowanych w powstanie inwestycji. Przedstawiono zalety, które wynikają z użycia omawianych programów komputerowych. Generowanie niektórych rysunków i obliczeń znacznie skraca czas pracy projektanta w porównaniu do tradycyjnych metod projektowania.

Autorzy mają nadzieję, że podręcznik przyczyni się do poszerzenia wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w obsłudze specjalistycznego oprogramowania do komputerowego wspomagania projektowania ArCADiasoft firmy INTERsoft, a tym samym pomoże w dalszym rozwoju technologii BIM w procesie kształcenia inżynierów branży sanitarnej w Polsce.

Opinie o produkcie (0)

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl