Projektowanie konstrukcji zespolonych stalowo-betonowych [Dr hab. inż. Szmigiera Elżbieta, Dr inż. Niedośpiał Marcin, Mgr inż. Grzeszykowski Bartosz]
  • nowość

Projektowanie konstrukcji zespolonych stalowo-betonowych [Szmigiera Elżbieta, Niedośpiał Marcin, Grzeszykowski Bartosz]

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 72,00 zł 72.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 95825900100KS [11615742]

Opis

Stosowanie przez konstruktorów elementów zespolonych stalowo-betonowych umożliwia wykorzystanie zalet obydwu materiałów. Pozwala na projektowanie konstrukcji bardziej smukłych, o mniejszych przekrojach poprzecznych, bądź tam, gdzie to jest wymagane, o bardzo dużej nośności i sztywności. Z drugiej strony wiąże z pewnymi utrudnieniami, w tym koniecznością zaprojektowania i wykonania odpowiednich łączników mechanicznych.
Niniejsza monografia jest pierwszą częścią szerszego opracowania dotyczącego zasad projektowania zespolonych konstrukcji stalowo-betonowych. Skupiono się w niej na elementach zginanych (kolejna część będzie dotyczyła elementów ściskanych). Autorzy, oprócz przedstawienia podstawowych założeń, metod i wzorów opisanych w normie Eurokod 4, tłumaczą złożone i skomplikowane zjawiska zachodzące w zginanych elementach zespolonych stalowo-betonowych.
Czytelnik niniejszej publikacji może skorzystać także z użytecznego narzędzia, jakim są arkusze kalkulacyjne. Przy pomocy pierwszego z nich można przeprowadzić obliczenia stropu zespolonego na blasze fałdowej – zarówno dla typowych blach dostępnych na rynku polskim – jak i dla profilu zdefiniowanym przez użytkownika. Arkusz drugi służy do obliczania stalowych belek zespolonych ze stropem betonowym.
Monografia składa się ze wstępu prezentującego właściwości betonu, stali konstrukcyjnej, stali zbrojeniowej i łączników oraz 9 rozdziałów dotyczących np. oddziaływań, analizy konstrukcji, stropów zespolonych na blasze fałdowej oraz belek zespolonych. Omówiono także zagadnienia z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

ISBN: 9788301204075
Kod paskowy: 9788301204075
Autorzy: Szmigiera Elżbieta, Niedośpiał Marcin, Grzeszykowski Bartosz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2019
Kod wydawcy: 20411
Liczba stron: 450
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x23.5cm
Głębokość (mm): 23
Waga: 0.64
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie o produkcie (0)

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl