przepruch.jpg
  • nowość

Przepisy ruchu drogowego z ilustrowanym komentarzem 2024

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Darmowa dostawa od: 500zł
Cena: 169,00 zł 169.00
Cena netto: 160,95 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Wydawca: GRUPA IMAGE
Kod produktu: 49371

Opis

Spośród przepisów „Kodeksu drogowego”, składającego się z wielotematycznej ustawy – Prawo o ruchu drogowym i dziesiątków rozporządzeń wykonawczych, w niniejszej publikacji zamieszczono te, które są przedmiotem największego zainteresowania milionów osób kierujących pojazdami, a także pieszych – czyli zawarte w ustawie zasady ruchu, porządku i bezpieczeństwa na drogach oraz ściśle z nimi związane przepisy dotyczące znaków i sygnałów drogowych. Przepisy te, obejmujące wyciąg ze wspomnianej ustawy (dział I i II) oraz kompletne rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych, opatrzono praktycznym, przystępnym komentarzem, uzupełnionym w niektórych miejscach rysunkami ułatwiającymi zrozumienie i zapamiętanie nie zawsze jasno sformułowanych norm prawnych. Przytoczono też wybrane przepisy ustawy o kierujących pojazdami oraz inne związane z komentowanymi przepisami, np. z ustawy o drogach publicznych lub niektórych rozporządzeń, zwłaszcza dotyczących pojazdów.

Wszystkie znaki i sygnały drogowe są zamieszczone w części II książki, a ponadto, dla łatwości posługiwania się tekstem ustawy i komentarzami do niej, niektóre znaki są powtórzone w odnośnych miejscach w części I książki, zapobiegając tym konieczności wyszukiwania ich w rozporządzeniu.

 

Stan prawny na 1 marca 2024

„Przepisy ruchu drogowego z ilustrowanym komentarzem” to:

– najbardziej aktualny

– kompleksowy

– wyczerpujący

– nowoczesny przewodnik po ustawie Prawo o ruchu drogowym, odpowiednich fragmentach ustawy o kierujących pojazdami i o drogach publicznych oraz po dziesiątkach rozporządzeń wykonawczych.

Nie da się przecenić wartości komentarzy, czasem krytycznych, które towarzyszą konkretnym przepisom. Umieszczone przy nich ilustracje ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie nie zawsze jasno sformułowanych norm prawnych. W książce zostały opublikowane wszystkie znaki i sygnały drogowe, a dla łatwości posługiwania się tekstem, niektóre z nich są powtórzone w odpowiednich miejscach, zapobiegając konieczności wyszukiwania ich w rozporządzeniu. W komentarzach zwrócono uwagę na niejasności występujące w regulacjach. „Przepisy ruchu drogowego z ilustrowanym komentarzem” powstały według koncepcji i zgodnie z ideą sposobu szkolenia kierowców Zbigniewa Drexlera, który był popularyzatorem przepisów prawa drogowego, autorem licznych publikacji, a przede wszystkim wielkim autorytetem i mentorem dla kolejnych pokoleń instruktorów nauki jazdy, egzaminatorów i zwyczajnych kierowców

 

ISBN 9788363917975
Autor Drexler Zbigniew
Oprawa mię
Rok wydania 2024
Format A5
Stron 548

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl