WSPÓŁPRACA WĘZŁÓW CIEPŁOWNICZYCH Z ODNAWIALNYMI ŹRÓDŁAMI ENERGII

Dostępność: brak towaru
Cena: 42,00 zł 42.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Bogdan Kozłowski, Joanna Płachta
Nazwa serii: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki ITB
Numer w serii: 484/2013
Rok wydania: 2013
Wydawca: Instytut Techniki Budowlanej
Stron 46
ISBN: 978-83-249-6431-4

 W poradniku przedstawiono zasady współpracy węzłów ciepłowniczych, zasilanych z konwencjonalnych źródeł ciepła, z odnawialnymi źródłami energii (OŹE). Wyjaśniono potrzebę i wymagania prawne, związane ze stopniowym zwiększaniem udziału ciepła pozyskiwanego z odnawialnych źródeł ciepła w ogólnym bilansie zapotrzebowania oraz występujące trudności z dostosowywaniem typowych węzłów ciepłowniczych do zasilania w ciepło ze źródeł niekonwencjonalnych.

Przedstawiono schematy współpracy typowych węzłów z OŹE. Schematy obejmują trzy rozwiązania dwufunkcyjnych węzłów ciepłowniczych: centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W przypadku każdej funkcji c.o. i c.w. tych trzech węzłów schematycznie i opisowo przedstawiono zasady współpracy z kolektorami słonecznymi i innymi odnawialnymi źródłami ciepła pozyskiwanego z niskotemperaturowych źródeł, przy zastosowaniu pompy ciepła (gruntu, zbiorników wody itp.).

W końcowej części poradnika podano podstawowe założenia do sterowania współpracą dwufunkcyjnego węzła, zasilanego z centralnego źródła ciepła, z OŹE oraz wymagania i parametry techniczne podstawowych urządzeń zapewniających taką współpracę.

Opinie o produkcie (0)

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl