Andruszkiewicz-A-Badania-przeplywow-ciekly-metal–gaz-w-polu-magnetycznym-ultradzwiekowa-metoda-echa-680x959.jpg
  • nowość

BADANIA PRZEPŁYWÓW CIEKŁY METAL – GAZ W POLU MAGNETYCZNYM ULTRADŹWIEKOWĄ METODĄ ECHA

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 59,99 zł 59.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 43073

Opis

Przepływy dwufazowe ciekły metal–gaz spotyka się w wielu procesach technologicznych. Przykładowo w procesach pozapiecowej rafinacji stali odgazowanie, oczyszczanie czy uszlachetnianie ciekłego metalu związane jest bezpośrednio z jej przedmuchiwaniem gazem obojętnym – argonem. Efektywność tego procesu zależy od wymiarów wznoszących się pęcherzy, czasu ich przebywania w ciekłym metalu, prędkości wznoszenia, rozdziału pęcherzy i obszaru ich występowania. Aby osiągnąć właściwe efekty, argon powinien być tak wprowadzany, aby w objętości metalu nie było stref martwych. Znajomość wyżej wymienionych wielkości może pozwolić na kontrolę procesów metalurgicznych czy też ich optymalizację.

Również w energetyce jądrowej znajomość parametrów wznoszącej się fazy gazowej w ciekłym metalu może zostać wykorzystana w badaniach nad bezpieczeństwem pracy reaktorów prędkich (SFR – Sodium-Cooled Fast Reactor), w których chłodziwem jest ciekły sód.

W monografii przedstawiono wyniki badań autora wykorzystujących ultradźwiękową metodę echa w pomiarach parametrów fazy gazowej (począwszy od pojedynczych pęcherzy, przez przepływ łańcuchowy, aż do uzyskania roju pęcherzy) poruszającej się w ciekłym metalu, w polu magnetycznym wytworzonym przez magnesy trwałe o średniej indukcji B = 300 mT. Uzyskane wyniki porównano z tożsamymi, lecz bez udziału pola magnetycznego.

 

 

AUTOR

ANDRUSZKIEWICZ A.

ISBN

978-83-7493-204-2

LICZBA STRON

140

ROK WYDANIA

2022

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl