97022Ai.jpg
  • nowość

Innowacje w transporcie Mobilność · Ekologia · Efektywność

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 89,00 zł 89.00
Cena netto: 84,76 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 49269

Opis

Autor: Krystyna Wojewódzka-Król
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa: Miękka
Format: 16.5x23.5cm
Liczba stron: 420
Wydanie: 2
Rok wydania: 2024
Język wydania: polski
 

Przedstawiamy Państwu nowe wydanie popularnego nowoczesnego podręcznika z zakresu transportu i logistyki zatytułowanego: INNOWACJE W TRANSPORCIE. Mobilność · Ekologia · Efektywność. Został on napisany przez naukowców i praktyków w związku z dalszym, mimo niedawnej pandemii, dynamicznym  rozwojem transportu i logistyki w świecie – branży, która w Polsce  wytwarza ok. 6% PKB.

Innowacje transportowe, przedstawione na przykładach w książce, dotyczą:

- innowacji infrastrukturalnych;

- innowacji w transporcie samochodowym, kolejowym, wodnym śródlądowym, morskim, lotniczym, rowerowym;

- innowacyjnego zarządzania transportem w miastach.

Nowe wydanie INNOWACJI W TRANSPORCIE (…) odnosi się w głównej mierze do ZASADNICZYCH ZMIAN W TRANSPORCIE:

  • w sferze technicznej,
  • w sferze technologicznej,
  • w sferze zarządczej.

W nowym wydaniu zweryfikowano przedstawione innowacje – pokazano ich rozwój, problemy wdrażania i uwarunkowania, które ujawniły się w procesie praktycznego wdrażania.

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY w nowym wydaniu podręcznika INNOWACJI W TRANSPORCIE (…) to: ocena unijnych uwarunkowań innowacji w transporcie; wskazanie kierunków rozwoju infrastruktury w świetle zrównoważonego rozwoju transportu, najnowsze badania dotyczące innowacji; wskazanie nowych uwarunkowań, stanu i problemów wdrażania innowacji w transporcie samochodowym,  innowacje w transporcie lotniczym (alternatywne napędy statków powietrznych, obszary zastosowań sztucznej inteligencji w lotnictwie cywilnym i inne przejawy

innowacji w lotnictwie cywilnym), kolejowym (dodano interoperacyjność jako współczesne wyzwanie), wodnym śródlądowym (stan wdrażania innowacji, kierunki rozwoju RIS), morskim (rozszerzono o innowacje w portach morskich) i miejskim (smart city, przykłady działań usprawniających transport ładunków w miastach i innowacyjne rozwiązania punktów dystrybucji i odbioru przesyłek), rowerowym, (w tym nowa rola transportu rowerowego w rozwoju miast i obszarów wiejskich oraz budowa innowacyjnych systemów rowerów publicznych i urządzeń transportu osobistego.

Autorami książki jest zespół zajmujący się od lat transportem w składzie: prof. dr hab. Krystyna Wojewódzka-Król (promotor prac doktorskich), dr hab. Daniel Kaszubowski prof. PG, dr Wacław Bielawski, dr Iwona Okrasińska, dr Rafał Szyc, dr Aleksandra Gus-Puszczewicz, dr Piotr Wulgaris, doktorant Dominik Makurat oraz członek Europejskiej Komisji Ekonomiczno-Społecznej, doktorant na Wydziale Ekonomicznym UG, Mateusz Szymański.

Podręcznik ten kierowany jest do studentów studiów inżynierskich i ekonomicznych – studiujących na kierunkach: transport, logistyka, ekonomika transportu itp., ale również do administracji samorządowej i centralnej, spedytorów, operatorów logistycznych czy przedstawicieli firm transportowych.

 

 

Pliki do pobrania:

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl