KB.jpg
  • nowość

KONSTRUKCJE BETONOWE PODSTAWY PROJEKTOWANIA ŻELBETOWYCH ELEMENTÓW ZGINANYCH WG EUROKODU 2 Z UWAGI NA STAN GRANICZNY NOŚNOŚCI

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Darmowa dostawa od: 500zł
Cena: 65,00 zł 65.00
Cena netto: 61,90 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4
Wydawca: -
Kod produktu: 49358

Opis

AUTOR

CICHORSKI W.

ISBN

978-83-7938-393-1

LICZBA STRON

167

ROK WYDANIA

2023

WYDAWCA

WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA

 

Tematyka skryptu dotyczy podstawowych zasad projektowania zginanych przekrojów żelbetowych z uwagi na stan graniczny nośności i bazuje na obowiązującej normie dotyczącej projektowania konstrukcji żelbetowych „PN-EN 1992-1-1:2008 Eurokod 2: Projektowanie konstrukcji z betonu. Część 1-1: Reguły ogólne i reguły dla budynków”.

Na wstępie została omówiona idea projektowania konstrukcji żelbetowych według metody stanów granicznych oraz została przedstawiona charakterystyka materiałów konstrukcyjnych: betonu i stali. Następnie przedstawiono charakterystykę fazowości pracy przekroju żelbetowego oraz podstawowe zagadnienia dotyczące wymiarowania przekroju żelbetowego z uwagi na zginanie i ścinanie, z jakimi można się spotkać podczas projektowania w praktyce inżynierskiej. Podano również podstawowe wymagania konstrukcyjne dla zbrojenia podłużnego i poprzecznego w projektowanych przekrojach. Skrypt jest przeznaczony dla studentów kierunku budownictwo.

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl