Optymalizacja pracy automatycznych urządzeń grzewczych o małej mocy

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu eksploatacji i poprawy pracy nowoczesnych urządzeń grzewczych o małej mocy opalanych paliwami stałymi znajdujących zastosowanie w ogrzewnictwie indywidualnym i komunalnym. Przedstawia główne problemy eksploatacyjne i emisyjne, wskazując możliwe kierunki dalszych zmian. Wszystkie zaprezentowane badania i rozwiązania są efektem badań laboratoryjnych popartych doświadczeniem praktycznym.

W rozdziale pierwszym omówiono przyczyny wysokiej emisji zanieczyszczeń z ogrzewnictwa indywidualnego. Zaprezentowane wnioski stanowią wynik badań prowadzonych zarówno w warunkach rzeczywistych, jak i laboratoryjnych.

Rozdział drugi zawiera zestawienie norm i rozporządzeń, które określają dopuszczalne stężenia substancji szkodliwych i minimalne sprawności energetyczne nowo produkowanych urządzeń grzewczych.

W rozdziale trzecim przedstawiono kilka najbardziej zaawansowanych urządzeń, które spełniają najnowsze wymagania określone obowiązującymi normami (uprzednio poddano analizie kilkaset konstrukcji kotłów). Przedstawione rozwiązania wyraźnie wskazują aktualny kierunek prac rozwojowych i poziom zaawansowania technologicznego.

Badania przedstawione w rozdziale czwartym dotyczą zarówno tematyki związanej z wydłużeniem czasu eksploatacji urządzeń grzewczych, jak i zmniejszeniem emisji zanieczyszczeń. Poruszono w nim także niezwykle ważną kwestię bezpieczeństwa energetycznego. Zaprezentowane badania wskazują na konstrukcje kotłów, które pozwalają nie tylko na poprawne spalanie paliw węglowych, ale również na spalanie biopaliw i współspalanie obu paliw jednocześnie.

Rozdział piąty przedstawia główne osiągnięcia autora w zakresie optymalizacji pracy i konstrukcji nowoczesnych urządzeń grzewczych. Zaprezentowano w nim najnowsze propozycje rozwiązań objęte ochroną patentową.


ISBN 978-83-7775-488-7
Rok wydania: 2018
Wydanie: I 
Stron: 144
Oprawa: kartonowa

Opinie o produkcie (0)

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl