POSTĘPY W INŻYNIERII I TECHNOLOGII CHEMICZNEJ

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Wersja papierowa
Autor: red. ZYGMUNT KOWALSKI
Liczba stron: 304
Oprawa: Miękka
Wydanie: 2011 r.
Język: polski

 

Monografia przedstawia 22 artykuły, wybrane tak, aby zaprezentować prace dotyczące najciekawszych tematów naukowych realizowanych obecnie na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej. Artykuły te, co istotne, obejmują tematykę prezentowaną w najbardziej aktualnych światowych opracowaniach naukowych.
Badania prowadzone na naszym Wydziale są podejmowane i prowadzone zgodnie z Krajowym Programem Ramowym, określającym strategiczne obszary badawcze i priorytetowe kierunki badań, które wymagają realizacji nowoczesnych i oryginalnych zadań badawczych, przydatnych społecznie i gospodarczo, przyczyniających się do wzrostu inno-wacyjności i konkurencyjności gospodarki oraz istotnych dla edukacji.
Stąd też bardzo szeroka jest tematyka zamieszczonych w niniejszej monografii artykułów. Dotyczy ona opracowywanych nowych i zmodernizowanych czystszych technologii (polimery biodegradowalne, recykling odpadów), zarówno nieorganicznych, jak i organicznych, zwłaszcza polimerów, jak również badań syntezy nowych związków chemicznych, badań katalizatorów i własności fizykochemicznych związków metaloorganicznych. Są też prezentowane prace z zakresu zagospodarowania odpadów, prowadzone pod kątem możliwości wprowadzenia efektywnych ekologicznie i ekonomicznie systemów zarządzania odpadami, oraz zrównoważonego rozwoju i ocen ekologicznych. Realizowane od stosunkowo niedawna kierunki badań dotyczą syntezy nanozwiązków (nanokompozy-tów polimerowych czy nanomateriałów funkcjonalnych) lub opracowywania bioreakto-rów i badania w nich procesów biodegradacji. Kilka artykułów dotyczy tradycyjnie mocnych stron naszej inżynierii chemicznej (badanie procesów suszenia, układów rozproszonych, emulsji, procesów przenoszenia ciepła i masy)

Opinie o produkcie (0)

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl