Wybrane zagadnienia z technologii żywności pochodzenia roślinnego

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Wydawca: SGGW1
Kod produktu: WEZAZZTI-9546

Opis

W podręczniku opisano procesy technologiczne przetwórstwa wybranych surowców pochodzenia roślinnego. Zamieszczone blokowe schematy technologiczne pozwalają na prześledzenie kolejności operacji jednostkowych i roli, jaką pełnią w procesie przetwarzania i utrwalania żywności. Różnorodności gatunków i odmian surowców roślinnych oraz kierunków ich przetwarzania powoduje, że opisywane w podręczniku procesy technologiczne muszą być indywidualnie dostosowane do surowca. Wpływ na to ma także m. in. sezonowość podaży tych surowców w skali roku, znaczne zróżnicowanie cech technologicznych wynikające z rozproszenia terytorialnego upraw oraz dużej liczby producentów rolnych. W podręczniku opisano również zagadnienia związane z metodologią oceny parametrów jakości oraz bezpieczeństwa żywności pochodzenia roślinnego oraz ocenę towaroznawczą surowców i produktów gotowych. Wskazano również na znaczenie aspektów żywieniowych w procesie przetwarzania surowców i produkcji żywności. Zwrócono uwagę na stawiane przez organizacje handlowo - dystrybucyjne wymagania dotyczące standaryzacji i powtarzalnej jakości oraz trwałości produktów gotowych niezależnie od czasu i miejsca pozyskiwania surowców.
W poszczegulnych rozdziałach pokazano zależność między wymaganiami odbiorców gotowych wyrobów a koniecznością otrzymania żywności bezpiecznej i trwałej.
Treści opracowania są zgodne z wymaganiami Krajowych Ram Kwalfikacyjnych ( w zakresie wiedzy, kompetencji i umiejętności ) przewidzianych dla studiów I stopnia - inżynierskich realizowanych na kierunkach : technologia żywności, i żywienie człowieka, bezpieczeństwo żywności oraz towaroznastwo lub pokrewnych. Podręcznik może być przydatny także dla pracowników inżynieryjno - technicznych przedsiębiorstw produkujących żywność pochodzenia roślinnego.

ISBN: 9788375835762
Autor: Praca zbiorowa
Oprawa: broszura
Rok wydania: 2014
Format: B-5
Stron: 345

Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl